Biznes w formie SPÓŁKI Z O.O.

Wszystko co potrzebujesz wiedziec, by:

Generowała Ci oszczędności w postaci niższych podatków i dużo niższej składki ZUS – czyli jak ją z głową zarejestrować i prowadzić!

Prawo w Polsce zmienia się na przestrzeni ostatnich lat jak w kalejdoskopie

Po wprowadzonych zmianach budzimy się dziś w nieco innej rzeczywistości, która wymaga dostosowania się do nowych realiów również w ramach formy prawnej firmy

Tak popularne w Polsce JDG czy sp. jawna to dzis najdrozsze i najbardziej ryzykowne formy prawne

Dlaczego i jak to sprawdzić?

Osobiście analizuję każdą formę prawną pod 5 a w zasadzie to 6 kątami:

Bezpieczeństwo Majątku Prywatnego

Koszt Założenia Formy Prawnej

Koszt Utrzymania Formy Prawnej

Legalnej Optymalizacji Podatkowej

Przejrzystości Finansowej

Prostocie Prowadzenia

W tym ujęciu działalność gospodarcza czy spółka jawna dają mi jedynie:

– bezpłatną możliwość jej rejestracji, oraz

– prostotę w prowadzeniu.

Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo majątku prywatnego, koszt jej obsługi /utrzymania (przy wysokiej składce na ZUS), bałaganie w finansach jakie generuje i braku możliwości optymalizacji podatkowej sprawiają, że stają się mega nieopłacalne i blokujące rozwój biznesowy.

Dlatego ja już kilka lat temu zdecydowałam się zmienić formę prawną mojego biznesu na spółkę z o.o.

3

Dlaczego stworzyłam ten kurs?

Widząc wszystkie zalety spółki z o.o. (oraz kilka wad – nie czarujmy się, wiąże się z nią kilka niedogodności)

oraz patrząc na chaos informacyjny (niestety często tworzony przez niedoświadczone biura księgowe lub biura, które boją się spółki prowadzić – dlaczego?- mnie nie pytaj)

postanowiłam stworzyć mega praktyczny kurs o spółce z o.o., który pozwoli Ci

– wydawać dużo mniej na obsługę formy prawnej

– zabezpieczyć prywatny majątek, oraz

-wypłacać pieniądze bez podatku, z podatkiem PIT 0%, 8,5% lub 9% oraz 17%.

Możesz zapomnieć o mitach podwójnego opodatkowania i cieszyć się “niskim ZUS-em” oraz dodatkowym dochodem dzięki niskiemu podatkowi pit.

A wszystko zgodnie z literą prawa.

Dla Kogo nie jest ten kurs?

Jeśli chcesz się tylko trochę więcej dowiedzieć o spółce z o.o. , ale nie jesteś gotowa wdrożyć rozwiązań z kursu, to wydasz konkretną sumę pieniędzy, ale nie zwróci Ci się ona. Będzie to po prostu kolejny kurs, z którego nic w rzeczywistości nie będziesz miała.

Dla kogo jest ten Kurs?

Jeśli jesteś gotowa na zmianę formy prawnej z Jednoosobowej Działalności Gospodarczej czy spółki jawnej na Spółkę  z o.o., chcesz nie tylko zarejestrować ją z głową ale przede wszystkim wiedzieć jak prowadzić, by:

– zmniejszyć comiesięczne obciążenia wynikające z wysokiej składki ZUS czy

– wynikające z opodatkowania,

to ten kurs jest dla Ciebie.

Co znajdziesz w tym kursie?

N

Mechanizmy Regulujące działanie Sp . z o.o. (od strony organizacyjnej, składu właścicielskiego, podatkowego)

N

Czym jest pełna księgowość, polityka księgowania i plan kont - jak nim zarządzać, by wprowadzić przejrzyste finanse

N

Co musisz wiedzieć przed rejestracją? - wszystkie formularze przykładowo wypełnione - możliwość przesłania wypełnionych do sprawdzenia

N

Umowa spółki - jakich dodatkowych zapisów potrzebujesz których nie ma w standardzie - możliwość przesłania projektu przygotowanego przez notariusza, by sprawdzić czy wszystko co potrzebne jest zawarte.

N

Ubezpieczenie oraz składki ZUS wraz z potrzebnymi dokumentami do wypełnienia (+ przykładowo wypełnione)

N

Sposoby wypłacania pieniędzy ze spółki z o.o. wraz z potrzebnymi umowami oraz uchwałami wspólników i Zarządu

N

Dodatkowe obowiązki - pierwsze sprawozdanie finansowe

N

Posiedzenia Zarządu, Zgromadzenia Wspólników - czym się różnią? kiedy jakie organizować? i jakie decyzje są do podjęcia

N

Wniosek o upadłość - czyli jak i kiedy korzystać z tego kołą ratunkowego

N

O czym rozmawiać z księgową i o co warto ją poprosić, by ułatwić sobie życie

N

Kapitał zakładowy, pkd, siedziba spółki, podwójne opodatkowanie - kiedy się opłaca a kiedy nie

N

Raz w miesiącu do marca 2022 będę organizować na żywo sesję pytań i odpowiedzi ze mną!!!

Podsumowując otrzymujesz: wiedzę, szablony dokumentów potrzebnych do prowadzenia spółki, wypłacania pieniędzy oraz ubezpieczenia, umiejętność rozumienia mechanizmów spółki z o.o., możliwość wysłania do sprawdzenia wniosku o założenie spółki, szkicu umowy spółki przed podpisaniem u notariusza oraz umów oraz kontakt ze mną, bym mogła odpowiadać na twoje pytania lub wątpliwości.

Czy tego wszystkiego co jest w kursie potrzebujesz?

 

Jeśli chcesz wykorzystać wszystkie korzyści jakie niesie z sobą spółka z o.o. i nie “wtopić” projektu, który może generować Ci miesięcznie konkrente oszczędności to odpowiedź brzmi TAK.

Ale zacznijmy od początku, bo nie koniecznie uwierzysz mi ot tak. Zatem:

Czy musisz obejrzeć lekcje o  rejestracji spółki?

– Czy będziesz zakładać nową spółkę, czy przekształcać firmę w sp. z o.o. potrzebujesz umowy spółki. Notariusz przygotuje dla Ciebie projekt umowy, który jest pewnym szablonem z najbardziej typowymi zapisami. Brakuje tak jednak kilku w/g mnie kluczowych acz nie codziennych, których brak może cię ograniczyć w działaniu a nawet kosztować spore pieniądze. Pamiętaj umowa spółki. ma zabezpieczać twoje interesy i interesy spółki oraz uwzględniać twój styl życia jako jej właściciela.

A po co mi te podstawy?

One pozwalają Ci na zrozumienie mechanizmów rządzących spółką z o.o. Bez ich pełnego zrozumienia będziesz jak dziecko we mgle – niby masz narzędzie i niby wiesz jak funkcjonuje ale nie korzystasz ze wszystkich funkcjonalności bo masz braki w podstawach.

A czy muszę Ci wysyłać ten szkic umowy od notariusza czy uzupełnione druki?

Absolutnie nie, ale druga para oczu jest w stanie wychwycić to czego jedna nie zauważy, szczególnie jeśli chodzi o brak jakiegoś zapisu w umowie spółki.

Podsumowując – kurs ma Ci dostarczyć wszystko co pozwoli Ci na otworzenie sp z.o.o. z głową (pamiętaj każda zmiana w umowie spółki trwa i kosztuje) oraz dać Ci nie tylko wiedzę ale i narzędzia do jej prowadzenia.

Dlatego otrzymasz ode mnie przykładowe plany kont z informacją jak ich używać, politykę księgowania, szablony użytecznych uchwał oraz umów pozwalających Ci wypłacać pieniądze z mniejszym podatkiem PIT.

Czy na pewno skorzystam z tego kursu ?

Powstaje tylko pytanie – czy zawsze możesz wykorzystać wszystkie zalety prowadzenia spółki zoo i czy będzie dla Ciebie opłacalna?

Odpowiedź brzmi NIE! Nie zawsze!

Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup tego kursu, umów się na 15 minutową rozmowę ze mną bym mogła zadać Ci dosłownie kilka pytań, które pozwolą mi ustalić czy faktycznie skorzystasz z tej formy prowadzenia biznesu!

Symulacja porównująca roczne koszty utrzymania danej formy prawnej oraz wysokości podatku przy takim samym wynagrodzeniu

Jednoosobowa działalność gospodarcza  prowadzona 3 lata z wynagrodzeniem dla Ciebie 10 000 PLN netto miesięcznie

Koszty utrzymania tej formy prawnej miesięcznie:

– ZUS miesięcznie 1700 PLN + Księgowość 300 PLN miesięcznie, razem 2000 PLN

Zatem w skali roku koszty utrzymania wynoszą 24 000 PLN

Roczne wynagrodzenie netto 120 000 PLN

Podatek PIT w skali roku (stawka liniowa 19%)  wynosi 22 800 PLN

Spółka z o.o.  z miesięcznym wynagrodzeniem netto 10 000 PLN

Koszty utrzymania tej formy prawnej miesięcznie:

– ZUS+Księgowość miesięcznie 1000 PLN ( w 2020 roku średni miesięczny koszt ZUS + księgowość mojej spółki wynosił mniej niż 750 pln miesięcznie)

Zatem w skali roku koszty prowadzenia wynoszą 12 000 PLN

Przy wynagrodzeniu netto miesięcznie:

– 10 000 PLN miesięcznie netto (rocznie 120 000 PLN netto)

Podatek PIT w skali roku: od 10 000 PLN do 15 000  PLN ( w zależności od formy wypłacania pieniędzy)

 

Ta zmiana może oznaczać dla Ciebie nawet 20 000 PLN oszczędności rocznie

A ile to w zasadzie kosztuje?

3000 PLN

 Czemu tyle i kiedy mi się to zwróci?

Jeśli zatem już dziś prowadzisz działalność gospodarczą lub spółkę jawną  i opłacasz składkę ZUS w wysokości 1500 PLN czy też 1700 PLN albo stoisz przed widmem jej opłacania to po dodaniu kosztów księgowości lądujesz w około 2000 PLN miesięcznych kosztów utrzymania tej formy prawnej.

Spółka z o.o. może dać Ci możliwość obniżenia tych kosztów do 1000 PLN.

Już sam ten fakt sprawia, że po 3 miesiącach od założenia spółki z o.o. koszt tego kursu  Ci się zwrócą. A dodatkowo generujesz oszczędności na wysokości podatku PIT.

Zatem Pytanie – czy kupując kurs, którego koszt zwróci Ci się po 3 miesiącach po czym zaczynasz na nim zarabiać, jest dla Ciebie dobrą inwestycją?

A kim jestem?

Anna Kupisz

Jestem przedsiębiorczynią, która prowadziła biznesy w formie działalności gospodarczej oraz spółki jawnej. Dziś prowadzi je w firmie spółki z o.o., LTD Company oraz fundacji.

Na własnej skórze przekonałam się jakie są wady i zalety każdej z tej form prawnych. Od 3 lat pracując z właścicielami firm nad ich finansami i bezpieczeństwem biznesu rekomenduję im a następnie pomagam w zmianie formy prawnej.

A poza tym w każdym moim projekcie, w każdej budowanej firmie, łączę wykształcenie ekonomiczne, biznesowe z psychologicznym.

Jestem autorką książek biznesowych: “Własna firma dla Pań, krótki kurs biznesu dla każdej z nas”, “Moja Pasja Moją Firmą – czyli krótki instruktaż o tym, jak szybko rozłożyć lub wznieść na wyżyny sukcesu własny biznes”, “Silna Przedsiębiorcza Kobieta za sterami firmy i własnego życia”. 

Jestem również gościem audycji radiowych, programów telewizji internetowej, wywiadów oraz podcastów w tym: “Positivmind”, “Business Rider”, “Siła zmian”, “Kurs na pasję”, “Babskie tabu”, “Ty i biznes”, “Kobieta Managerem”, “Women of Contribution – Inspiring conversations with Kezia Luckett”, “The Legacy Creation Series”, “Startdown”, “Talking with Experts” czy też “Profit First With Susanne Mariga”.

Jestem autorką wielu artykułów w licznych magazynach od TKM, Business Woman & Life, Liderka.pl, aż po artykuły publikowane na kandyjskim portalu Panorama Montreal gdzie  prowadziłam sekcję Biznes.

Jej doświadczenie oraz prosty sposób tłumaczenia i przekazywania mechanizmów rządzących współczesnym biznesem sprawił, że jest zapraszana jako prelegentka konferencji organizowanych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Jestem częścią światowej inicjatywy „Women of Contribution” założonej przez Kezię Luckett, w ramach której nie tylko współpracuję z jej założycielką oraz społecznością jako mentor biznesowy lecz również zostałam zaproszona do współtworzenia 3 edycji książki biznesowej serii „Pay it forward notes to my younger self”

Prowadzę webinary, szkolenia oraz mentoruje przedsiębiorcom z sektora MSP z różnych krajów świata.